دانستنی های دکوراسیون

تبدیل پارکینگی بی مصرف به خانه ای نقلی و زیبا

[ad_1]

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

برای اینکه یک گاراژ تاریک و نمور به خانه‌ای نقلی اما روشن و خوب برای زندگی تبدیل شود، طراحان داخلی اینجا را حسابی به‌هم ریختند و نورپردازی‌اش را هم دستکاری کردند تا جاي زندگي شود.

 

اول که وارد ساختمانش می‌شوی، آن‌قدر همه‌چیز لوکس و شیک است که ممکن است با خودت فکر کنی، کاش این خانواده مرا هم به فرزندی قبول می‌کردند. برای اینکه یک گاراژ تاریک و نمور به خانه‌ای نقلی اما روشن و خوب برای زندگی تبدیل شود، طراحان داخلی اینجا را حسابی به‌هم ریختند و نورپردازی‌اش را هم دستکاری کردند تا برای گذراندن روزها و شب‌های چالش‌‌انگیز دانشگاه جاي زندگي شود. داستان تغييرات اين خانه گاراژي را «بكي هريس»  روايت كرده است.

استوانه بي‌مصرف اخراج شد

کاربرد گاراژهای بی مصرف,دکوراسیون گاراژهای بی کاربرد

از استوانه های بی مصرف به عنوان هواکش استفاده شده است

يكي از محدوديت‌هاي جدي اينجا براي طراحان، يك ديوار استوانه‌اي‌شكل دراز بود كه قبلا به عنوان راه هواكش به بيرون استفاده داشت. اين استوانه بي‌مصرف تمام فضا را گرفته بود و گرچه قبل‌ترها مصرف بهتري داشت اما ديگر به هيچ دردي نمي‌خورد بنابراين آن را از فضا بیرون بردند و خب، نتيجه هم عالي بود؛ هم يك چيز بي‌خودي دور انداخته شد و هم فضا 24 متر بزرگ تر شد. وقتي بدانيد كل اين خانه 75 متر فضا دارد، ارزش 24 متر فضاي بيشتر را خيلي راحت‌تر درك مي‌كنيد.

محدوديت سقف در حمام

دکوراسیون خانه نقلی,تبدیل پارکینگ به خانه

با يک در شيشه ای مات حمام را از بقيه خانه جدا كنید

يك در با شيشه مات حمام را از بقيه خانه جدا مي‌كند. اين همان حمامي است كه كمي جلوتر در راهرو به گنجه لباس‌ها مي‌رسد. سقف اينجا كمي كوتاه بود و شيب داشت براي همين دوش در بلندترين نقطه ممكن قرار داده شد؛ البته وان به دوش ترجيح داشت.

اتاقي براي استراحت

طراحی خانه های نقلی, دکوراسیون و چیدمان خانه

معجزه پنجره‌ها و نور زياد را در بزرگتر نشان دادن فضا دست كم نگيريد

كمي جلوتر از تختخواب يك در كوتاه به بيرون راه دارد و مبل يك‌نفره كوچكي هم محض نشستن هست. معجزه پنجره‌ها و نور زياد را در بزرگتر نشان دادن فضا دست كم نگيريد.

آشپزخانه يا آشپز؟

تغییر دکوراسیون خانه,تبدیل گاراژ به خانه ای نقلی

رنگ سفید رنگی كه هميشه فضا را بازتر از آنچه هست، نشان می دهد

بزرگترين چالش به آشپزخانه مربوط مي‌شد چون فضا آن‌قدر كوچك بود كه جاي ايستادن هم براي آدم نمي‌ماند. درواقع يا جاي آشپز بود يا آشپزخانه. براي همين از كوچك‌ترين كابينت‌هاي بازار استفاده كردند. دور سينك ظرفشويي کلاسیک را هم خط كشيدند. يخچال هم 60 سانتي‌متر بيشتر جا نمي‌گرفت و خوب بود و كوچك. غير از اينها يك ترفند قديمي و ساده هم براي بزرگ‌تر كردن فضا به كار بردند و آن‌ استفاده از جادوي رنگ سفيد و براق بود؛ رنگي كه هميشه فضا را بازتر از آنچه هست، نشان مي‌دهد.

لم بده، مشق بنويس

دکوراسیون گاراژهای بی کاربرد, طراحی زیبای خانه

مبلی برای لم دادن و درس خواندن طراحی کنید

صاحبخانه زياد اهل تماشای تلويزيون نبود براي همين طراحان نگراني چنداني در اين‌باره نداشتند. فقط يك مبل بود و يك ميز كه پشتش مي‌توانست لم بدهد كنار پنجره و درس‌هايش را حاضر كند.

عمومي‌ها بيروني، خصوصي‌ها اندروني

يک رديف طولانی كابينت، اتاق نشيمن را از اتاق خواب جدا می كند

يك رديف طولانی كابينت، اتاق نشيمن را از اتاق خواب جدا مي‌كند؛ بدون ديوار و هيچي. اين‌جوري مي‌شود نگران ديوار كوتاه يا كمبود فضا هم نبود. فقط بايد حواس‌تان به تميز نگه‌داشتن اتاق باشد؛ مهمان است و هزار دردسر. البته اين‌طور كه طراحان مي‌گويند، تلاش شده اتاق خواب و سرويس بهداشتي، خصوصي بودن‌شان را حفظ كنند. براي همين هم اين دو فضا به بخش پشتي خانه منتقل شده‌اند. آشپزخانه و اتاق نشيمن هم همين جلو هستند.

گنجه پاريسي براي لباس‌ها

طراحی زیبای خانه, طراحی خانه های نقلی

برای جدا کردن فضاها از گنجه روباز استفاده کردند

سمت ديگر تختخواب، پشت ديوار درست در راهرويي كه به سمت حمام مي‌رود، يك گنجه روباز به ديوار چسبيده است. پشت ديوار گنجه هم با كاغذديواري‌هايي پر شده كه تميز كردن‌شان راحت‌تر است!

اتاق خواب است وارد نشويد

دکوراسیون و چیدمان خانه,تغییر دکوراسیون خانه

برای دید نداشتن اتاق خواب ، تخت را به يک ديوار پيش‌ساخته كوتاه تكيه دادند

قرار بود ورودي اتاق خواب طوري باشد كه به داخل اتاق و تخت صاحبخانه ديد نداشته باشد؛ براي همين تخت را به يك ديوار پيش‌ساخته كوتاه تكيه دادند. 

 

منبع : مجله منزل – bartarinha.ir

[ad_2]

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

5/5 - (1 امتیاز)

دکمه بازگشت به بالا