دانستنی های دکوراسیون

نکاتی مهم برای دکوراسیون و چیدمان اتاق نوزادان

[ad_1]

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

نورپردازي اتاق نوزاد, سيستم گرمايشي و سرمايشي اتاق نوزاد

چيدمان اتاق نوزاد حساسيت های خود را می طلبد

چند نکته مهم در دکوراسيون اتاق نوزاد
چيدمان اتاق نوزاد حساسيت هاي خود را مي طلبد. اينکه اتاق و وسايل نوزاد دختر صورتي و وسايل و اتاق نوزاد پسر آبي باشد؛ باور رايجي است که از قديم وجود دارد و تقريبا به شکل نوعي سنت و باور در آمده است.

 

کفپوش اتاق نوزاد,کفپوش مناسب اتاق نوزاد

برای تجربه کردن چيدمان جديد، از رنگ هاي ديگري غير از آبي و صورتي هم استفاده کنيد

دکوراسيون رنگي اتاق نوزاد با رنگ هايي به غير از صورتي و آبي
اگر چه اين خود زيبايي خاصي دارد و هارموني بين وسايل اتاق آرامش خاصي را به نوزاد القا مي کند اما اتاق نوزاد را به هزاران نو طرح و رنگ ديگر هم مي توان چيدمان کرد. اگر مي خواهيد چيدمان جديدي را تجربه کنيد پا از سنت ها فراتر بگذاريد و از رنگ هاي ديگري غير از آبي و صورتي هم استفاده کنيد.

براي خريد وسايل اتاق نوزاد بايد اين مساله را در نظر بگيريد که نوزاد رشد بسيار سريعي دارد و اگر در انتخاب وسايل دقت نشود قبل از اينکه فرسوده شوند ديگر قابل استفاده نيستند؛ بنابراين رنگي که براي اتاق نوزاد انتخاب مي کنيد بايد به گونه اي باشد که براي او تا چند سال آتي زيبا و جذاب به نظر برسد.

همچنين مي توانيد از تختخواب هايي استفاده کنيد که به راحتي به طول آنها اضافه مي شود و نرده هاي محافظ آنها قابل برداشتن است و يا کشوهايي که از سطح روي آنها براي تعويض پوشک نوزاد استفاده مي شود بعد ها مي تواند به عنوان جا لباسي و… استفاده شود.

نکته مهم در دکوراسيون اتاق نوزاد,نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوزاد

دماي اتاق نوزاد بايد بين19 تا22 درجه سانتي گراد باشد

سيستم گرمايشي و سرمايشي اتاق نوزاد
نکته ديگري که هنگام برنامه ريزي براي اتاق نوزاد بايد به آن توجه کنيد نورپردازي و سيستم گرمايشي اتاق است. دماي اتاق نوزاد بايد بين19 تا22 درجه سانتي گراد باشد؛ بنابراين راهي ايمن براي تنظيم اين دما پيدا کنيد. براي تنظيم نور اتاق نوزاد در روز بايد از پرده هاي نازکي که نور خورشيد را از خود عبور مي دهند ولي آن را تلطيف مي کنند استفاده شود.

دکوراسیون اتاق نوزادان,دکوراسیون و چیدمان اتاق نوزادان

بايد از نوري غير مستقيم و ضعيف در اتاق نوزاد استفاده شود

نورپردازي اتاق نوزاد
همچنين در شب بايد از نوري غير مستقيم و ضعيف استفاده شود تا مادر به راحتي بتواند تغذيه و ديگر نياز هاي کودک در شب را بر طرف کند. براي اين امر بايد از چراغ خواب هاي کم نور و يا کليد هاي تايمردار که ميزان نور را تنظيم مي کند استفاده کرد.
 

سيستم گرمايشي و سرمايشي اتاق نوزاد, نکته مهم در دکوراسيون اتاق نوزاد

برای اتاق نوزاد به جای فرش از کفپوش های قابل شستشو، استاندارد، با رنگهای شاد استفاده کنيد

کفپوش اتاق نوزاد
بهتر است براي اتاق نوزاد به جاي فرش از کفپوش هاي قابل شستشو، استاندارد و با رنگ هاي شاد استفاده کنيد. کودک تا مدتي پس از تولد روي را نمي آموزد و پس از آن هم بار ها و بار ها زمين مي خورد.

پس کفپوشي که انتخاب مي کنيد به گونه اي باشد که اگر کودک روي آن سر خورد خطري او را تهديد نکند. براي ديوار هاي اتاق نوزاد هم مي توانيد از رنگ و روغن استفاده کنيد اما امروزه استفاده از کاغذ ديواري هاي مناسب با روحيه کودکان و حتي برچسب هاي کودکانه بيشتر توصيه مي شود.

دو نکته مهم که بايد در چيدمان اتاق نوزادان به آن دقت شود
* از تخت هاي فنر دار و بالش هاي خيلي نرم استفاده نکنيد. بالش خيلي نرم گوش کودک را نوزاد را بد شکل مي کند و علاوه برآن نوزاد سرش را در آن فرو مي برد و ممکن است باعث خفگي اش شود.

* به جاي لحاف از پتو هاي پشمي و پنبه اي ملافه شده استفاده کنيد و هرگز از لحاف هاي پر قو براي نوزادان استفاده نکنيد جرا که ممکن است باعث اختلال تنفسي آنها شود.

منبع : otag.ir

[ad_2]

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

دکمه بازگشت به بالا