دانستنی های دکوراسیون

دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی را به روز کنید

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

اگر آشپزخانه منزلتان دارای کابینت هایی با طراحی قدیمی، کفپوش هایی مربوط به دهه های گذشته و وسایلی از مد افتاده باشد، چندان نگران نباشید؛ با تغییراتی در عناصر تشکیل دهنده آشپزخانه و نوع دکوراسیون آن می توانید ظاهری کاملا جدید برای آن ایجاد نمایید.

 

این تغییرات می تواند شامل تعویض طیف رنگ های به کار رفته در ظاهر دکوراسیون، چیدمان وسایل آشپزخانه و تغییر کلی آن ها باشد. پس با ما همراه باشید و با ایده هایی جدید از دکوراسیون در محیط آشپزخانه رویایی خودتان آشنا شوید و این ایده ها را به کار ببندید.

 

وسایل فلزی از مد افتاده را کنار بگذارید

در طراحی های قدیمی آشپزخانه ها، بسیاری از وسایل و اجزای تشکیل دهنده آن، از جنس فلزات بوده اند. تا همین چند سال گذشته بسیاری از کابینت های قدیمی، قفسه های دیواری آشپزخانه، لوسترها و چراغ های روشنایی و همچنین هودهای آشپزخانه از جنس صفحات فلزی همچون آلومینیوم، مس و استیل تهیه می شدند که در حال حاضر کاملا قدیمی و از مد افتاده به نظر می رسند. سعی کنید هر کدام از این المان های موجود در طراحی دکوراسیون آشپزخانه که از جنس فلزات هستند را کنار بگذارید و از موارد جایگزین امروزی تر استفاده کنید. اکثر این وسایل در حال حاضر از جنس چوب، ام دی اف، و ترکیباتی همچون فایبرگلاس تهیه می شوند.

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه,دکوراسیون آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه که از جنس فلزات هستند را کنار بگذارید

 

کفپوش ها را تغییر دهید

کفپوش های آشپزخانه معمولا جزو بخش هایی هستند که خیلی به آنها توجه نمی شود، ولی در عین حال می توانند در ظاهر دکوراسیون بسیار تاثیر گذار باشند. با انجام برخی تعمیرات یا تغییرات عمده در کفپوش آشپزخانه ها و کمی همراه شدن با موارد امروزی تر می توانید آشپزخانه منزلتان را به روز نمایید. به عنوان مثال در سال های گذشته استفاده از پارکت ها یا کفپوش های چوبی بسیار رایج بود، اما در حال حاضر این نوع کفپوش ها جای خودشان را به سرامیک های بسیار شیک و متنوع امروزی داده اند که می توانید از آن ها در پوشش کف و دیوارهای آشپزخانه خودتان بهره گیرید.

 

دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی,تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی

کفپوش آشپزخانه در ظاهر دکوراسیون آشپزخانه بسیار تاثیر گذار است

 

سعی کنید قفسه ها و کابینت های دیواری را حذف کنید

اگر به ظاهر آشپزخانه های قدیمی با دقت بیشتری توجه کنید، می بینید که در بسیاری از آنها استفاده از قفسه های ظروف و کابینت های دیواری بسیار رایج بوده است و از فضای دیوارها بیشتر برای نگهداری وسایل استفاده می شده است. اما در دکوراسیون امروزی دیگر از این قفسه های دیواری استفاده کمتری می شود و این نوع کابینت ها جای خود را به دیوارهایی خالی و فضاهایی بازتر داده اند.

 

قفسه های تعبیه شده در دیوارهای آشپزخانه باعث می شوند فضای آشپزخانه شلوغ تر دیده شود و همین امر امکان طراحی بهینه دکوراسیون محیط را محدود می کند. با حذف این کابینت های دیواری فضای آشپزخانه بسیار بازتر خواهد شد و استفاده از المان های دکوراتیو و محیطی برایتان راحت تر خواهد بود. البته استفاده از قفسه های وسایل و کابینت ها کاملا بستگی به ابعاد آشپزخانه شما دارد و در صورتی که جایگزین مناسبی برای کابینت های دیواری و فضاهای نگهداری وسایل ندارید، بهتر است از حذف آنها خودداری کنید.

 

اصول و نحوه تغییر دکوراسیون آشپزخانه, طراحی آشپزخانه

قفسه های تعبیه شده در دیوارهای آشپزخانه باعث می شوند فضای آشپزخانه شلوغ تر دیده شود

 

تغییر پیشخوان آشپزخانه

پیشخوان آشپزخانه هم یکی از بخش هایی است که ممکن است خیلی زود کهنه شود و در نتیجه برای جدید کردن دکوراسیون و تغییر ظاهر آشپزخانه حتما بایستی به آن توجه کنید. در واقع پیشخوان آشپزخانه علاوه بر اینکه بهترین محل برای انجام کارهای آشپزی و فعالیت های درون آشپزخانه است، می تواند پوشش مناسبی برای بخشی از کابینت های آشپزخانه باشد و در زیر آن قفسه های ظروف و وسایل آشپزی نگهداری شود.

 

همچنین با اضافه کردن چند صندلی متناسب با فضای آشپزخانه، می تواند به محلی برای صرف غذا هم تبدیل گردد. امروزه از متریال های مختلفی همچون چوب، ام دی اف، پوشش های ورقه ای پلاستیک و فایبرگلاس، سنگ و … برای تولید پیشخوان های آشپزخانه استفاده می شود و قطعا محدودیتی برای انتخاب نوع و جنس آنها نخواهید داشت.

 

طراحی و چیدمان آشپزخانه,طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

جدید کردن دکوراسیون و تغییر ظاهر آشپزخانه حتما به پیشخوان آشپزخانه توجه کنید

 

رنگ آمیزی کابینت های آشپزخانه

اگر قصد ندارید کابینت های آشپزخانه خودتان را به طور کل تعویض کنید، بهترین راه برای تغییر ظاهرشان، رنگ آمیزی آنها است. بنابراین متناسب با اجزای دکوراسیون آشپزخانه خودتان می توانید رنگ مناسبی برای کابینت هایتان انتخاب کنید و ظاهری کاملا جدید به فضای آشپزخانه بدهید.

 

همچنین تغییرات مربوط به کابینت ها می تواند بسیار جزئی تر هم باشد. به عنوان مثال تعویض درب کابینت ها یا تنها تغییر دستگیره های آن ها می تواند برای به روز کردن و تغییر ظاهر دکوراسیون آشپزخانه کافی باشد. همه چیز بستگی به خودتان دارد که تصمیم بگیرید تا چه اندازه می خواهید وسایل آشپزخانه را تغییر داده و برای این تغییرات هزینه کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه, دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه

تعویض درب کابینت ها یا تغییر دستگیره های آن می تواند به روز کردن آشپزخانه کافی باشد

 

منابع نوری آشپزخانه را تغییر دهید

اگر به فکر تغییر دکوراسیون آشپزخانه افتاده اید، بهینه سازی میزان نور و روشنایی محیط آن را نیز فراموش نکنید. این تغییرات می تواند شامل به روز کردن لوسترها و یا اضافه کردن منابع نور جدید و همچنین به کارگیری از روشنایی چراغ ها برای طراحی زیباتر دکوراسیون آشپرخانه باشد. سعی کنید در حاشیه ها و کناره های آشپزخانه از نورهای غیر مستقیم استفاده کنید. اما در بخش هایی که مربوط به فضای کاری و آشپزی شما خواهد بود، وجود نور مستقیم کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

همچنین در بخشی که محل صرف غذا و نشستن در آشپزخانه است، می توانید از چراغ های سقفی با نور مستقیم استفاده نمایید. به کارگیری کلیدهای دیمر دار برای کم یا زیاد کردن نور محیط در هنگام آشپزی یا صرف غذا به استفاده بهینه از روشنایی چراغ ها کمک خواهد کرد. به عنوان مثال نوری که در هنگام آشپزی به آن نیاز دارید، با میزان روشنایی در هنگام صرف شام بسیار متفاوت خواهد بود.

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی,تغییر دکوراسیون آشپزخانه

سعی کنید در حاشیه ها و کناره های آشپزخانه از نورهای غیر مستقیم استفاده کنید

 

استفاده از المان های دکوراتیو

با وجود آنکه ممکن است فضای آشپزخانه به عنوان محلی برای پذیرایی مهمان های شما یا انجام تشریفات نباشد، اما بدون شک یکی از مهم ترین بخش های خانه شما خواهد بود. آشپزخانه ها علاوه بر اینکه محیطی برای آشپزی و پخت غذا هستند، می توانند به محل گرد آمدن اعضای خانواده برای صرف غذا و گپ و گفتگو در زمان های مختلف روز تبدیل شوند. بنابراین توجه به جزئیات دکوراتیو فضای آشپزخانه هم چندان بی دلیل نخواهد بود. در صورتی که دیوارهای آشپزخانه از کابینت ها و قفسه های ظروف خالی شود، می تواند به محل مناسبی برای نصب کارهای هنری کوچک یا حتی نگهداری گیاهان آپارتمانی تبدیل شود.

 

سعی کنید تاقچه های کوچکی را برای قرار دادن اشیای دکوراتیو یا گلدان های کوچک، روی دیوارهای آشپزخانه تعبیه کنید. حتی کتاب های آشپزی خودتان را هم می توانید روی این تاقچه های کوچک یا قفسه های تزئینی قرار دهید. به علاوه می توانید مطمئن باشید که تمام لذت حاصل از به کار گرفتن سلیقه و ذوق و خلاقیتی که برای تزئین دکوراسیون آشپزخانه به کار می برید، در قالب اشیای دکوراتیو بسیار ساده و کوچک نمود پیدا خواهد کرد؛ بنابراین چندان کار سختی در پیش نخواهید داشت!

 

اصول تغییر دکوراسیون آشپزخانه, اصول و نحوه تغییر دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های خانه شما خواهد بود

 

منبع : bartarinha.ir

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

دکمه بازگشت به بالا