دانستنی های دکوراسیون

راهنمای انتخاب درب پارکینگ

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

اگر درب پارکینگ شما از قاب خود جا به جا شده و یا کم کم و بر اثر گذر زمان، ساییده، تخریب و فرسوده شده است، وقت آن رسیده که به دنبال درب پارکینگ تازه ای، ایمن و در عین حال باکیفیت باشید. در این مطلب همراه باشید تا شما را با هر آنچه که در رابطه با در پارکینگ نمی دانید، آشنا کنیم.

 

اگر بخواهیم انواع درب پارکینگ را از نظر حرکت و باز و بسته شدن معرفی نماییم می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

درب پارکینگ تاشو

امروزه دو نوع در پارکینگ در بازار رایج تر هستند. شکل قدیمی تری از درب پارکینگ، درب پارکینگ تاشو است، چرا که این نوع در، می تواند به راحتی با طرح و ابعاد خانه های قدیمی نیز هماهنگ گردد.

 

بهترین جنس درب پارکینگ,انواع درب پارکینگ

درب های تاشو می تواند به راحتی با طرح و ابعاد خانه های قدیمی نیز هماهنگ گردد

 

درب پارکینگ

این نوع درها یا به صورت یک در تکی بوده که در هنگام باز شدن به سمت بالا حرکت کرده و باز می شود و یا به سمت چپ و راست، باز و بسته می گردند. به راحتی می توان این نوع از در پارکینگ را برای هرگونه خانه ای در نظر گرفت.

 

درب پارکینگ کرکره ای

در حالی که درهای پارکینگ کشویی مورد استقبال خانه های قدیمی تر قرار می گیرند، امروزه اکثر خانه های جدید به سراغ در پارکینگ کرکره ای می روند. این نوع از در پارکینگ از چند قطعه و بخش افقی تشکیل شده است که بر روی چیزی شبیه به غلطک لغزیده و به سمت بالا یا پایین حرکت می کند که همین مسئله باعث باز یا بسته شدن در پارکینگ می گردد. ویژگی برجسته این نوع از درب پارکینگ این است که نیاز به فضای خیلی کمی دارند، این در حالی است که درب پارکینگ هایی که به صورت تاشو باز و بسته می شوند فضای بسیار زیادی را اشغال می نمایند.

 

انتخاب درب پارکینگ,راهنمای انتخاب درب پارکینگ

ویژگی برجسته درب های کرکره ای پارکینگ این است که نیاز به فضای خیلی کمی دارند

 

انواع درب پارکینگ از نظر جنس

لازم است که در هنگام تهیه در پارکینگ های جدید به جنس آنها توجه داشته باشید. درب پارکینگ ها اکثرا از جنس چوب، فولاد، آلومینیوم و فایبرگلاس هستند. هر کدام از این انواع به نوبه خود دارای مزیت هایی هستند که به انتخاب شما بستگی دارند.

 

درب پارکینگ چوبی

بیشترین چیزی که افراد را به انتخاب درب پارکینگ چوبی سوق می دهد، زیبایی و ظاهر آن است، چرا که چوب در دما و رطوبت مختلف هوا احتیاج به نگهداری و کنترل دارد تا آسیبی نبیند. اگر چوب را برای در پارکینگ خانه خود انتخاب کرده اید پیشنهاد می کنیم که در صورت لزوم هر چند سال یکبار آن را رنگ آمیزی نموده و یا تعویض کنید.

 

ویژگی های انواع درب پارکینگ, جدیدترین مدل درب های پارکینگ

درب های چوبی پارکینگ در دما و رطوبت مختلف هوا احتیاج به نگهداری و کنترل دارد تا آسیبی نبیند

 

درب پارکینگ فولادی

این نوع از درب پارکینگ بسیار مقاوم تر و ایمن تر از جنس چوب، آلومینیوم و یا فایبرگلاس است. این نوع از درب پارکینگ ها بسیار قوی و مقاوم بوده و احتیاج به تعمیر و نگهداری کمتری دارد. معمولا برای گاراژهای بزرگ نیز درب پارکینگ فولادی را پیشنهاد می دهند.

 

درب پارکینگ آلومینومی

درب پارکینگ آلومینیومی نیز محبوبیت زیادی دارند. جالب است بدانید که این جنس معمولا برای درب پارکینگ تاشو استفاده می شود. درب پارکینگ آلومینیومی، قیمت خوبی دارد، سبک وزن است و دچار زنگ زدگی نیز نمی شود.

 

نکاتی برای انتخاب درب پارکینگ,تکنیک های انتخاب درب پارکینگ

درب پارکینگ آلومینیومی، قیمت خوبی دارد، سبک وزن است و دچار زنگ زدگی نیز نمی شود

 

درب پارکینگ فایبرگلاس

استفاده از فایبرگلاس در درب پارکینگ به شکلی است که درواقع ما در اصل قاب و درب آلومینیومی داریم و تنها در بخش هایی از آن از فایبرگلاس استفاده می کنیم. فایبرگلاس نیز مانند آلومینیوم بسیار سبک وزن است. از دیگر ویژگی های این جنس نیز می توان به شفافیت و مقاومت نسبتا بالای آن اشاره کرد.

 

منبع : chidaneh.com

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

5/5 - (1 امتیاز)

دکمه بازگشت به بالا