دانستنی های دکوراسیون

قرمز را به خانه بیاورید!

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

برترین ها: بکارگیری رنگ قرمز (رنگ سال 2015) در دکوراسیون خانه جسارت خاصی می خواهد، و البته استفاده صحیح از این رنگ در طراحی هر فضایی نقش بسیار و موثر و غیرقابل انکاری دارد.

همیشه بخاطر داشته باشید در صورت استفاده از پالت رنگی قرمز، حتما از رنگ های خنثی (سیاه، سفید، کرم و قهوه ای، و خاکستری) به اندازه کافی استفاده کنید تا علاوه بر افزودن جذابیت رنگی، تعادل رنگ را در فضا بکار بگیرید.

1. اتاق نشیمن

این فضای نشیمن سبک «اسکاندیناوی»، قرمزِ قرمز نیست! در دیوارها، چهارچوب پنجره، سقف «کلیسایی» و قفسه های «صندوقی» از رنگ قرمز آجری استفاده شده و با ترکیب با رنگ نارنجی پخته در کاناپه، میز عثمانی و تابلوی روی دیوار، کرم و نخودی در پرده و مبل، و گلدانی سفید رنگ، فضایی بسیار دنج، گرم و خانوادگی ایجاد کرده است.

قرمز را به خانه بیاورید!

 

2. اتاق نشیمن خصوصی

همانطور که در تصویر می بینید، در، دیوار، و پنجره های این فضای خصوصی «تماما» به رنگ قرمز است. طراح، فرش «پلنگی» را برای اتاق انتخاب کرده و پرده و مبلمان را با آن ست کرده است.

قرمز را به خانه بیاورید!

 

3. آشپزخانه کوچک

با وجود کوچک بودن فضا، طراح از بکارگیری رنگ قرمز در آشپزخانه هراسی نداشته و معتقد است که این رنگ فضا را به اصطلاح، «خودمانی» می کند. او در این آشپزخانه «کلبه ای» از ترکیبات قرمز، قهوه ای و مشکی استفاده کرده است.

قرمز را به خانه بیاورید!

 

4. میز آرایش

 رنگ قرمز در اتاق خواب اصلی، این فضا را فریبنده کرده و رنگ مشکی برای کلاهک چراغ های دیواری، دکوری های روی میز و چوب مبل به جذابیت این رنگ افزوده است. 

قرمز را به خانه بیاورید!

 

5. سرویس بهداشتی

طراح، در این سرویس بهداشتی لوکس و مدرن، بسیار جسورانه از رنگ قرمز استفاده کرده است (قرمز پخته برای کاشی های مات)، و البته برای حفظ تعادل رنگی، رنگ سفید را برای کاسه روشویی ترجیح داده و منبع نور سفید انتخاب کرده است. 

قرمز را به خانه بیاورید!

 

6. اتاق خواب

رنگهای قرمز در این اتاق کاملا پخته و غنی است. از بافت ها و نقوش مختلفی در طراحی این فضا استفاده شده است: به نقوش هندسی روی کوسن و بالش، میزهای کناری تخت، و نقوش قالیچه مراکشی توجه کنید. این فضا نیز، بدلیل بکارگیری رنگ قرمز از انرژی خاصی برخوردار است. 

قرمز را به خانه بیاورید!

 

7. راه پله

کاربرد رنگ قرمز در این فضا تنها در دیوار کناری راه پله و صندلی کنار دیوار است. برای هماهنگ سازی در طراحی این فضا، پله، نرده ها، قرنیز دیوار، چهار چوب قاب به رنگ مشکی در آورده شده و به همین دلیل، رنگ «سفید» شخصیت پیدا کرده است.

قرمز را به خانه بیاورید!

 

8. اجاق گاز

این آشپزخانه طراحی بسیار ویژه و خاصی دارد. به دلیل انتخاب رنگ قرمز جگری اجاق و هود، نقطه کانونی دید شده است و سایر وسایل در پس زمینه دید ما قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که این اتاق به نقطه کانونی دیگری نیاز ندارد.

قرمز را به خانه بیاورید!


منبع:
http://www.bartarinha.ir/fa/news/159724/قرمز-را-به-خانه-بیاورید

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

دکمه بازگشت به بالا