دانستنی های دکوراسیون

نکاتی تاثیر گذار در نورپردازی خانه

با اصفهان دکور در یک مطلب تازه از دکوراسیون داخلی همراه باشید :

1- اگر خانه ای دارید که به سبک سنتی و کلاسيک است، بھتر است از لوستر استفاده کنيد. اگر فضای پذﯾرایی و اتاق نشيمن کوچک است، بھتر است که از لوسترھای کوچک استفاده کنيد و بالعکس در فضاھای بزرگ از لوسترھای بزرگ.

به طور معمول، لوسترھایی که برای سبک ھای کلاسيک و سنتی طراحی می شوند، از برنج ﯾا برنز ساخته شده اند. می توانيد از انواع لوسترھای به رنگ سرب ھم استفاده کنيد، چرا که این رنگ  با این سبک ھماھنگی دارد و می توان گفت که تاکيدی دوچندان بر این سبک دارد. اغلب در این سبک از نورپردازی لامپ ھای لوستر نمایان نمی شود و در بيشتر مواقع دارای حباب ھایی که روی لامپ ھا قرار می گيرند، ھستند.

نحوه نورپردازی در خانه,نورپردازی به سبک کلاسیک

اگر خانه ای دارید که به سبک سنتی و کلاسيک است، بھتر است از لوستر استفاده کنيد

2- اگر خانه ای به سبک ویکتورین دارﯾد (مبلمان اواسط قرن نوزدھم تا اواخر قرن بيستم) که تحت تاثير سه عامل احيای سبک ھای گذشته، واکنش به عصر ماشينی و نوآوری در مواد و مصالح و فنون شکل گرفته است، بھتر است لوستری را انتخاب کنيد که دارای شيشه ھای منشور و یا کریستال باشد.

اغلب لوسترھایی که برای سبک ویکتورین طراحی می شوند، پایه و حباب ھایی دارند که به نقوش گل آراسته ھستند. از دیگر گزینه ھایی که می توانيد برای این سبک از خانه ھا انتخاب کنيد، لوسترھایی است که جنس بلور دارند.

 

نکاتی برای نورپردازی خانه,نحوه نورپردازی خانه

بھتر است لوستری را انتخاب کنيد که دارای شيشه ھای منشور و یا کریستال باشد

3- در فضاھای داخلی مينی ماليستی (ساده و کوچک) از اﯾده ھای ساده کمک بگيرید. نورپردازی ھای ساده و بی پيرایه برای خانه ھای کوچک و ساده می تواند از بھترین گزﯾنه ھای انتخابی شما باشد. استفاده از منابع نورانی در تورفتگی ھای سقف و یا فضای مابين سقف کاذب با دیوار و نيز استفاده از چراغ ھای متعدد و کوچک بر دیوار یا سقف در طول یک مسير، بسيار مفيد و مناسب است. در فضاھای مينی ماليستی و یا بسيار ساده، استفاده از چراغ  ھای خيلی ساده از جنس سراميک یا چوب توصيه می شود.

 

نکات تاثیر گذار در نورپردازی خانه, نورپردازی با لامپ در خانه

از منابع نورانی در تورفتگی ھای سقف و یا فضای مابين سقف کاذب با دیوار استفاده کنید

4- در فضاھای مدرن و مجھز، به طور شخصی از چراغ ھای دست ساز استفاده کنيد. بھتر است این چراغ ھا کاربردی باشند تا تزئينی. استفاده از چراغ ھای توکار برای سقف بسيار مناسب است. انواع چراغ ھای ریلی که بين سقف کاذب و دیوار تعبيه می شوند برای این سبک از خانه ھا توصيه می شود. بھتر است برای لامپ ھای ھالوژنی که در دیوار و سقف تعبيه می شوند، کليد دیمر بگذارﯾد تا نور ھالوژن ھا قابل تنظيم باشد.

نورپردازی فضای خانه,تکنیک های نورپردازی

در فضاھای مدرن و مجھز، به طور شخصی از چراغ ھای دست ساز استفاده کنيد

 

منبع : decoboom.ir

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای دکوراسیون داخلی

گروه مهندسی اصفهان دکور آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

دکمه بازگشت به بالا